Ozon, üç tane oksijen molekülünün bir araya gelmesi ile oluşur. O3 olarak bilinen bir gazdır. Soluduğumuz havada oksijen molekülleri iki bileşikli, yani O2 formunda bulunur. Soluduğumuz havada bulunmayan ama atmosferin üst tabakalarında kendiliğinden oluşan ozon (O3), tıbbi kullanım için özel cihazlar yardımı ile oksijenden (O2 )’den elde edilmektedir.

Ozon terapi güvenli, etkili ve bilimsel bir uygulamadır. Tüm dünyada birçok hastalığa karşı veya sağlığı korumak amacıyla, geleneksel tıbbi yaklaşım ve tedavilerinde en önemli yardımcısı olmaya başlamıştır.

Ozon terapi, tüm hücrelere giden oksijen miktarını artırır. Bu sayde metabolizma hızı artar. Kronik yorgunluk, kronik inflamasyon gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Anti-aging ve detoks etkisi vardır.Kan dolaşımını artırır. Yeni hücre yapımını uyarır, kanseri önler.

Ozon terapi, yaşam kalitenizi artırır. Stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk gibi şikayetleriniz için idealdir.